Wizytacja Kanoniczna

Niedziela, 25 września, to ważny dzień dla naszej parafialnej wspólnoty. Był to dzień wizytacji kanonicznej, która odbywa się co pięć lat w każdej parafii. Wizytacji kanonicznej naszej parafii dokonał Jego Ekscelencja Ks. Bp Dr Marek Marczak.

Wizytacja kanoniczna rozpoczęła się od sprawdzenia i podpisania Ksiąg Parafialnych.

Uroczyste wprowadzenie do kościoła z obrzędem przekazania kluczy do kościoła miało miejsce o godz. 10.00. Ks. Biskup przewodniczył Liturgii Słowa w czasie Mszy Świętych o godz. 10.00 i 11.30. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 Ksiądz Biskup Wizytator spotkał się z Liturgiczną Służbą Ołtarza naszej parafii.

W czasie Mszy Świętej o godzinie 13.00 grupa młodzieży otrzymała Sakrament Bierzmowania z rąk Księdza Biskupa.

Po obiedzie miało miejsce spotkanie z grupami działającymi w naszej parafii: Kołami Żywego Różańca, Matkami Chrześcijańskimi, Rycerstwem Niepokalanej, Asystą, Młodzieżą, Scholą, Kręgiem Biblijnym.

Nie mogło również zabraknąć spotkania z księżmi posługującymi w naszym kościele.

Wizytacja kanoniczna to pewne podsumowanie pracy duszpasterskiej i gospodarczej w ostatnim okresie i wytyczenie nowych zadań dla dalszego funkcjonowania parafii jako wspólnoty wspólnot.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.