Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne, 21.02.2021

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu jutrzejszym Kościół obchodzi święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Modlimy się tego dnia, aby pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona.

2. Dzisiaj o godz. 17.15 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali. Po zakończeniu nabożeństwa tradycyjnie będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym roku dekoracje tzw. Ciemnicy przygotowuje ks. Stanisław wraz z podległymi agendami parafialnymi. Za wykonanie i dekoracje Grobu Pańskiego odpowiedzialny jest ks. Proboszcz z uczestnikami Kręgu biblijnego.

3. Wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po zakończeniu Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. W okresie trwającego Wielkiego Postu zapraszamy na codzienna Koronkę do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 7.45.

4. Wychodząc z kościoła można pobrać skarbonki Jałmużny Wielkopostnej.

5. Przypominamy że nasza świątynia jest Kościołem Jubileuszowym, w którym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, Prosimy parafian, aby szczególnie w okresie Wielkiego Postu uczynek miłosierdzia w postaci modlitwy i uzyskanego odpustu ofiarowali za dusze czyśćcowe, lub za swoich bliskich zmarłych. Uzyskany odpust ofiarujemy za jedną dusze.

6. W minionym tygodniu ks. Proboszcz złożył komplet wymaganych dokumentów do Łódzkiego Konserwatora Zabytków, celem pozyskania dotacji pieniężnej na renowacje zabytkowego ogrodzenia wzdłuż ul. Zgierskiej. Sporządzony kosztorys tej inwestycji to blisko 340 tyś zł. Polecamy tę sprawę także waszej modlitwie, w nadziei, że w tym roku wniosek nie zostanie odrzucony.

7. Adoracja Krzyża w głównej nawie może odbywać się tylko w formie bezdotykowej. Możemy pokłonić się krzyżowi, oddać hołd poprzez uklękniecie i chwilową adoracje. Nie dotykamy Krzyża i nie całujemy. Bóg zapłać za zrozumienie.

8. Uwrażliwiamy parafian przed nieuczciwymi praktykami zakładów pogrzebowych, którzy w ramach kompleksowej obsługi oferują udział tzw. „swojego kapłana”. W dobie wzrostu umieralności wielu katolików, w tym także naszych parafian zostało pochowanych przez księży innych wyznań, bądź będących w Karach Kościelnych, albo w ogóle poza Kościołem.

9. Dzisiaj ofiary składane na tace przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.

10. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Dzieła pomocy Misjom.

11. Tegoroczne Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczną się 26 marca w piątek a zakończą w Niedziele Palmową 28 marca.

12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii kościoła.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

  • + Wojciech CHYBOWSKI
  • + Grzegorz KRASKA
  • + Andrzej RYBICKI