Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne, 05.04.2020

Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. Nabożeństwo Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego – nazywana jako Wielka Sobota) sprawowane będą o godz. 18.00 Wiernych usilnie prosimy o pozostanie w domach. Zachęcamy do łączności modlitewnej we wskazane godziny sprawowania nabożeństw i przyjęcia duchowej Komunii św.

3. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. 6.00 Msza święta z liturgii o Zmartwychwstaniu Pańskim, przed rozpoczęciem kapłani wyniosą Najświętszy Sakrament przed główne drzwi kościoła i udzielą błogosławieństwa (obecność maksymalnie 5 wiernych. Pozostałe Mszę św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 gdzie liturgię przewodniczyć będzie i homilię wygłosi J.E. ks. bp Ireneusz Pękalski i 18.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. – niedzielny.

4. W tzw. Wielką Sobotę zgodnie z zarządzeniem Episkopatu nie będzie odbywać się świecenie pokarmów . Tekst modlitwy błogosławieństwa pokarmów zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej. 

5. W związku z ograniczeniami dotyczącymi możliwości uczestnictwa wiernych  we Mszach świętych niedzielnych ks. Proboszcz wraz z księżmi zwraca się z prośbą o wsparcie materialne w dalszym funkcjonowaniu parafii- świątyni w formie dobrowolnych ofiar wpłacanych na konto parafii(40 1020 3352 0000 1202 0093 9876) bądź w kopertach z nazwiskiem rodziny składanych w skarbonkach naszej świątyni lub składane w zakrystii lub kancelarii. Ostatnie trzy niedzielę były praktycznie bez ofiar. Proboszcz parafii jednak na bieżąco reguluje wydatki w postaci opłat za energię elektryczną, wodę, wynagrodzenie pracowników kościelnych, pranie bielizny ołtarzowej, liturgicznej.

6. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:

  • + Karol JESIONOWSKI
  • + Mirosława LISTEK