Duszpasterze

Duszpasterze parafii

Ksiądz dr Krzysztof Majacz – Proboszcz Parafii

z-020

Ur. 4 października 1963 w Zgierzu, święcenia kapłańskie przyjął w dniu 10 czerwca 1989 roku w Katedrze Łódzkiej z rąk ks. bp. Władysława Ziółka ówczesnego Ordynariusza łódzkiego. W 1990 roku uzyskał stopień mgr teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W 1997 roku obronił licencjat z teologii moralnej w Akademii Teologii Katolickiej  w Warszawie. 6 grudnia 2000 roku obronił doktorat z nauk humanistycznych w zakresie teologii moralnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykładał teologię moralną fundamentalną, oraz wprowadzenie do teologii w latach 2001-2011 w Instytucie Teologicznym w Łodzi. Wypromował 43 magistrów teologii i 46 licencjatów.
Proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach w latach 2011 – 2013 r.
Wielki miłośnik zwierząt – naszych mniejszych braci.

Decyzją ks. Abp Metropolity Łódzkiego Marka Jędraszewskiego mianowany 1 lipca 2013 r.  proboszczem Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi.

Wikariusze:

ks. mgr Adam Grałek – wikariusz

Urodzony 10 marca 1973 roku w Tomaszowie Mazowieckim, święcenia kapłańskie przyjął w dniu 29 maja 1999 roku w Łodzi, W 1999 roku uzyskał stopień magistra z teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracował w parafiach:

  • Jeżów – Św. Józefa
  • Andrespol – NMP Nieustającej Pomocy
  • Pabianice – Św. Maksymiliana
  • Bełchatów – Narodzenia NMP
  • Tuszyn – Św. Krzysztofa
  • Zgierz – Św. Katarzyny
  • A od 01.07.2015 roku w Parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi.

ks. mgr Zbigniew Pawlik – wikariusz

Urodzony 30 grudnia 1972 roku w Tomaszowie Mazowieckim, święcenia kapłańskie przyjął w dniu 24 maja 1997 roku. 17 marca 1997 roku uzyskał stopień mgr teologii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.  Pracował w parafiach:

  • Bedoń – MB Królowej Polski
  • Łódź – NMP Łaskawej
  • Łódź – Św. Wojciecha
  • A od 27.08.2016 roku w Parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi.

 

Proboszczowie (od 1920 roku):

ks. Stanisław Mieloch TJ 1920-1923 (✝)
ks. Józef Gołębiewski TJ 1924-1928 (✝)
ks. Stanisław Sopuch TJ 1928-1930 (✝)
ks. Hipolit Pyszyński 1930-1941 (✝)
ks. Bolesław Żukowski 1946-1962 (✝)
ks. Zygmunt Hołdrowicz 1962-1982 (✝)
ks. dr Adam Lepa 1982-1988
ks. dr Stanisław Grad 1988-1990 (✝)
ks. Józef Masłowski 1990-2011
ks. dr Tomasz Falak 2011-2013
ks. dr Krzysztof Majacz  2013-