Życzenia dla kapłanów

„Jeżeli kapłan byłby do głębi przeniknięty wielkością swojej służby, wówczas ledwie by żył.Jeżeli tu, na ziemi, zrozumielibyśmy dobrze istotę kapłaństwa, wówczas umarlibyśmy nie z lęku, lecz z miłości.Kapłan zrozumie sam siebie w pełni dopiero w niebie.Na kapłana przy ołtarzu i przy ambonie powinniśmy patrzeć tak, jakby to był sam Bóg.
Gdybym spotkał kapłana i anioła, najpierw pozdrowiłbym kapłana, potem anioła.
Ten ostatni jest przyjacielem Boga, jednak kapłan Go zastępuje.”

Św. Jan Maria Vianney

xWielki Czwartek to dzień, w którym Jezus Chrystus ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Dzień, w którym w sposób szczególny uświadamiamy sobie jak wiele w naszym życiu zależy od kapłanów, jacy są dla nas ważni i ile im zawdzięczamy. Dlatego w sposób szczególny właśnie tego dnia kierujemy do nich nasze myśli, podziękowania i życzenia.
Wszystkim księżom dziękujemy za posługę i troskę nad naszymi rodzinami. Dziękujemy Wam za każdy dzień, kiedy przez Wasze ręce dokonuje się bezkrwawa ofiara odkupienia, za sakramenty, których nam udzielacie, za to, że karmicie nas Ciałem i Słowem Bożym. W imieniu wszystkich grup parafialnych życzymy, aby na kapłańskiej drodze towarzyszyła Wam bliskość Tego, który Was powołał i któremu daliście swoje życie. Niech Duch Boży mieszka w Waszych sercach i nie pozwoli Wam nigdy zapomnieć o tym, co w życiu kapłańskim najważniejsze. Życzymy Wam, aby trud trwania przy Chrystusie, szczególnie wtedy, kiedy jest Wam ciężko, został nagrodzony radością zmartwychwstania.
Szczęść Boże!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.