Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15.08.2016

Do Odpustu przygotowywaliśmy się na modlitwach, przez całodzienną niedzielną adorację Najświętszego Sakramentu. W dniu 15 sierpnia w naszej wspólnocie przeżywaliśmy Uroczystość odpustową ku czci Wniebowziętej Matki Bożej. O godz. 11.30 odbyła się uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczył Ks. dr Zbigniew Tracz, Kanclerz Kurii Metropolitarnej w Łodzi. W Homilii Ks. Kanclerz wskazał wiernym na nadzieję, której źródłem jest życie Maryi, niełatwe, pełne cierpienia. Każdy dąży do nieba, gdzie w chwale przebywa Maryja ze swym umiłowanym Synem. W uroczystości odpustowej uczestniczyli również zaproszeni księża z naszego dekanatu, a także kapłani związani z naszą wspólnotą parafialną. Świątynie Mariacką wypełniły poczty sztandarowe asyst łódzkich parafii oraz strażacy z Mikołajewic, a także liczni wierni. Tradycyjnie na zakończenie Mszy Świętej zostały poświęcone kwiaty, zioła i zboża. Przed wystawionym Najświętszym Sakramencie modliliśmy się Litanią Loretańską, po czym wspólnie wyruszyliśmy procesją eucharystyczną wokół kościoła. Uwielbienie Boga za wszystko co nam czyni w osobie Maryi rozlegało się śpiewem Te Deum laudamus.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.

Niech Wniebowzięta Maryja wstawia się za naszą parafią i za każdym z nas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.