Życzenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

Umiłowani Archidiecezjanie!

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?”– z tym pytaniem zwrócili się dwaj mężowie w lśniących szatach do przestraszonych i bezradnych kobiet, które w pierwszy dzień tygodnia udały się z wonnościami do Chrystusowego grobu. I zaraz potem jednoznacznie stwierdzili: „Nie ma Go tutaj: zmartwychwstał!” (por. Łk 24, 1-6).

Od prawie dwóch tysięcy lat właśnie te słowa aniołów rozgłasza Kościół całemu światu. 1050. lat temu przyjął je za prawdę książę Polan Mieszko I. Ponieważ uwierzył w Zmartwychwstałego Chrystusa, odrzucił pogańskich bożków i przyjął chrzest święty. Wielkanoc, którą w tym roku przeżywamy, jest czasem szczególnie radosnego „Alleluja!”, ponieważ dzięki decyzji Mieszka I zarówno on sam, jak i cały nasz naród, w tym również my sami wkroczyliśmy „w nowe życie, jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca” (por. Rz 6, 4).

Drodzy Siostry i Bracia!

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!”, dziękując Bogu za Pana naszego Jezusa Chrystusa, który poprzez swoje zmartwychwstanie zwyciężył grzech i śmierć i okazał nam swoje miłosierdzie.

Z serdecznym błogosławieństwem na te Wielkanocne Dni

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Łódź, Wielkanoc 2016

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.