Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne, 26.06.2022

XIII Niedziela Zwykła

1. W środę 29 czerwca przypada uroczystość Świętych apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są na potrzeby stolicy apostolskiej. 

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W miesiącach lipiec i sierpień nie ma odwiedzin chorych w domach. 

3. W czwartek 30 czerwca ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Od poniedziałku 27 czerwca do środy 31 sierpnia kancelaria parafialna czynna będzie tylko w godz. popołudniowych 15.30-17.30

5. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie dzieci i młodzież, rodziców i tych którzy udają się na zasłużony odpoczynek wakacyjny.

6. Parafia zatrudni osobę, która podejmie się pracy dotyczącej porządku wokół kościoła. Kontakt z ks. Proboszczem.

7. W okresie wakacyjnym porządek sprawowanych Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Od 1 lipca do 31 sierpnia w tygodniu nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 17.30

8. Muzeum miasta Łodzi zwróciło naszej parafii zabytkową monstrancje, która przez kilka lat stanowiła eksponat muzeum. Stan monstrancji jest bardzo zły. Zamierzeniem proboszcza jest, aby poddana renowacji monstrancja, została w całej swojej odrestaurowanej krasie, została użyta w procesji eucharystycznej w dniu naszego parafialnego odpustu 15 sierpnia. Przewidywany koszt renowacji około 6-8 tyś. złotych. Parafian, którzy zechcieli by wesprzeć to dzieło swoim udziałem materialnym mogą kontaktować się z ks. Proboszczem. 

9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli 

  • Marek CIESZKOWSKI
  • Jarosław TALAR
  • Wiesława ZAGRODNA-POST
  • Marianna WIECZOREK